Andruchowycz & Karbido

Data publikacji: 07 października 2014

Pierwszego dnia Bruno Schulz. Festiwal 2014 zapraszamy na niezwykłe wydarzenie: koncert Jurija Andruchowycza i zespołu Karbido. Panowie po raz pierwszy we Wrocławiu pokażą swój nowy projekt zatytułowany ATLAS ESTREMO:

 Mijająca w 2015 r. dekada wspólnej pracy Karbido i Andruchowycza, zakończenie trylogii „Samogon – Cynamon – Absynt” i historyczne zmiany dokonujące się dzisiaj w Ukrainie, w obliczu których nie możemy stać obojętni – oto geneza nowego projektu autorów, zatytułowanego ATLAS ESTREMO. Jak zawsze dotąd, podstawą i pretekstem jest twórczość Andruchowycza – tym razem jednak nie poezja, a proza z „Leksykonu Miast Intymnych” – książki będącej rodzajem mentalnej mapy, przewodnika po 111 miastach świata. Metropolie, miasta i miasteczka, które w mniejszym lub większym stopniu zostały rozpoznane i opisane przez pisarza – oto szczególna inspiracja dla Karbido.
(…)  zamiarem autorów jest swoiste przeniesienie, przetłumaczenie na język dźwiękowej ekspresji energii i atmosfery – zarówno opisywanych miast, jak i samego do nich komentarza. Autorzy ATLASU ESTREMO to aktywni nomadzi kultury, dlatego wybór obejmie wyłącznie te miasta, w których Karbido również miało szczęście gościć i grać koncerty. Antwerpia, Londyn, Drohobycz, Wrocław, Użhorod, Nowy Jork, Berlin, Jerozolima czy Lwów – to niektóre ze wspólnych punktów na kartach ATLASU.

Zapraszamy do klubu Firlej (Grabiszyńska 56) Początek o godzinie 21.00. Wstęp wolny za okazaniem bezpłatnej wejściówki (do odbioru we wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej Elite od 6 października oraz na godzinę przed koncertem).

Więcej o projekcie TUTAJ. Trailer można obejrzeć TUTAJ.

Międzynarodowy festiwal sztuki i literatury Bruno Schulz. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 14-19 października 2014.
Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Festiwalu: http://brunoschulz.dybook.pl/ oraz FB Festiwalu: https://www.facebook.com/Dybookpl.

 

 

Udostępnij

 POWRÓT