Edward Pasewicz

Data publikacji: 10 maja 2011

 


 

Wydawnictwo EMG ma zaszczyt przedstawić:

Edward Pasewicz
„Pałacyk Bertolta Brechta”

Kiedyś w Międzyrzeczu (wtedy Meseritz) był teatr. Tam debiutował w 1902 roku Nosferatu Wampir Max Schreck. A że przyjaźnił się z Brechtem, to i wystawiano tam Brechta (a właściwie sam się wystawiał). Kiedyś w deszczowy dzień szedłem z matką obok budynku, gdzie już nie było teatru, tylko zrujnowane kino i zrujnowana kawiarnia. Matka powiedziała: zawsze podobał mi się ten pałacyk. A ja powiedziałem: tu wystawiał Brecht. Deszcz padał dalej. Edward Pasewicz

Edward Pasewicz i „Pałacyk Bertolta Brechta” będą gośćmi Festiwalu Czesława Miłosza we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 maja o godzinie 17.00 w Mediatece (Plac Teatralny 5). Prowadzą Joanna Orska i Marcin Świetlicki.

Zapraszamy również 19 maja do Poznania. Edward zaprezentuje „Pałacyk Bertolta Brechta” w ramach Festiwalu Poznań Poetów 2011. Na spotkanie Trzy Kwadranse w „Pałacyku”, czyli nowy Pasewicz zapraszamy w czwartek, godzina 17.00, do Sali Pod Zegarem w CK Zamek (Św. Marcin 80/82). Spotkanie poprowadzi Grzegorz Jankowicz.

Edward Pasewicz „Pałacyk Bertolta Brechta” w księgarniach od 20 maja 2011

Udostępnij

 POWRÓT