Goście, goście

Data publikacji: 10 października 2014

 

Po pierwsze dwie gwiazdy izraelskiej literatury: David Grossman (na spotkanie z którym zapraszamy w czwartkowy wieczór do Auli Ossolineum; prowadzi Piotr Paziński) i Zeruya Shalev (która spotka się z czytelnikami w sobotnie popołudnie również w Ossolineum; prowadzi Szymon Kloska).

Po drugie spotkanie z nominowanymi do Nagrody Angelusa: Jeleną Czyżową, Ołeksandrem Irwaneciem, Pavolem Rankovem, Martinem Šmausem oraz Jáchymem Topolem. Mistrzami ceremonii będą Barbara Marcinik, Wojciech Bonowicz i Szymon Kloska, a do czytających autorów dołączą czytający aktorzy: Wiesław Cichy i Marian Czerski, którzy przeczytają fragmenty nominowanych powieści nieobecnych autorów: Ismaila Kadare i Wiesława Myśliwskiego.

Na spotkanie z nominowanymi a.d. 2014 zapraszamy w piątkowy wieczór, ale do piątku jeszcze daleka droga, toteż od wtorku do czwartku festiwalowe wieczory wypełnią spotkania z autorami, którzy w latach poprzednich byli nominowani lub zdobyli Nagrodę Angelusa. Spotkania te poprowadzą jurorzy nagrody. I tak kolejno zapraszamy 14 października (wtorek) na spotkanie z Mariuszem Szczygłem (prowadzi Stanisław Bereś), 15 października (środa) na spotkanie z Jurijem Andruchowyczem (prowadzi Mirosław Spychalski), a 16 października (czwartek) z Małgorzatą Szejnert (prowadzi Justyna Sobolewska).

Szczegóły (miejsca, daty, godziny) w zakładce program na stronie BSF. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowy festiwal sztuki i literatury Bruno Schulz. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 14-19 października 2014.
Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Festiwalu: http://brunoschulz.dybook.pl/ oraz FB Festiwalu: https://www.facebook.com/Dybookpl

Udostępnij

 POWRÓT