Marcin Świetlicki

Data publikacji: 11 października 2015

Marcin Świetlicki będzie gościem Bruno Schulz. Festiwal 2015 we Wrocławiu i spotka się z czytelnikami aż trzykrotnie, a każde z tych spotkań będzie zupełnie inne. Poniżej szczegóły!

Zapraszamy! 


PREMIERA "ZŁO, TE PRZEBOJE"
14 października 2015

Godz. 18:00
Miejsce: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ul. Szewska 37, Aula

Opublikowawszy swoje wiersze zebrane, Marcin Świetlicki (MŚ) wciąż żyje jako poeta piszący (o czym zaświadcza nagradzany, kupowany i czytany tom „Jeden”). Ale ponieważ MŚ jest także Świetlikiem (Ś), czyli liderem zespołu Świetliki, to często bywa i autorem tekstów piosenek. Ich zbiór ukazuje się właśnie nakładem Wydawnictwa EMG. Ś występuje okazjonalnie także z innym zespołami oraz muzykami, nazbierało się więc 16 nagrań dokonanych poza macierzystym Świetlikowym składem, które znajdą się na nowym CD Ś (wydanym przez firmę W Moich Oczach – Manufaktura Legenda). O książce, płycie i o fenomenie MŚ i Ś razem z autorem będą rozmawiać inni autorzy tekstów, które bez ustanku brzmią nam w uszach: Lech Janerka i Pablopavo.

Wstęp wolny!

KONCERT "LISTY DO NIEZNANEGO POETY" grają i śpiewają Julia i Nieprzyjemni
15 października 2015

Godz. 22:00
Miejsce: Stary Klasztor, ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1

Wiersze Rafała Wojaczka zaśpiewają i zagrają legendarny poeta, aktorka kultowych seriali i człowiek, który potrafi grać Chopina.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 12 października w Księgarni Hiszpańskiej ELITE ul. Szajnochy 5) oraz na miejscu na godzinę przed koncertem

SLAM POETYCKI "I TŁUCZE SZYBY RYMEM I KOPNIAKIEM"
16 października 2015

Godz. 21:00
Miejsce: Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, II p.

Kto się zgłosi? Nikt tego nie wie. Co wyrecytuje? Nawet ci, którzy się zgłoszą, nie wiedzą, ale na pewno będzie i śmiesznie, i dziwnie. Bo przecież jest jeszcze jury, którego nie mają żadne inne konkursy. Poeta klasyk (Ryszard Krynicki), poeta prawie klasyk (Marcin Świetlicki), poeta hipis (Krzysztof Śliwka) i rockandrollowiec (Pablopavo). A mistrzem ceremonii będzie legenda wrocławskiego undergroundu poetyckiego - Tomasz Majeran. I będą nagrody. Pieniężne. Wypłata na miejscu, a pula to... 1000 złotych!

Wstęp wolny!

Udostępnij

 POWRÓT