Nagroda im. Wisławy Szymborskiej

Data publikacji: 18 kwietnia 2016

 

Z dumą i wielką radością donosimy, że dwie książki poetyckie naszych autorów – „Och, Mitochondria” Edwarda Pasewicz oraz „Delta Dietla” Marcina Świetlickiego – zostały nominowane do IV edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Zwycięzcę poznamy 11 czerwca na uroczystej Gali.

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej ma charakter międzynarodowy, przyznawana jest co roku za książką poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym. Do II edycji (2014) nominowany był Mariusz Grzebalski za tom „W innych okolicznościach”.

To pierwsza nominacja do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej w dorobku obu poetów, choć obaj mają na swym koncie liczne poetyckie wyróżnienia. Marcin Świetlicki po Silesiusie za całokształt twórczości (2012) w 2014 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia 2014 za książkę poetycką „Jeden”. W tym samym roku był również nominowany do Nagrody Literackiej Nike i Silesiusa. Z kolei poprzedni tom Edwarda Pasewicza „Pałacyk Bertolta Brechta” był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia i Silesiusa. Warto również wspomnieć, że w 2013 roku Silesiusa za książkę roku otrzymał Marcin Baran za tom „Niemal całkowita utrata płynności”, a w 2014 Mariusz Grzebalski za „W innych okolicznościach”.

Więcej o "Och, Mitochondria" oraz o "Delcie Dietla"

Udostępnij

 POWRÓT