Spotkanie promujące "Drzewa" w Rzeszowie

Data publikacji: 11 maja 2018

10 maja o godz. 17.00 w Ratuszu w Rzeszowie w ramach bliskich spotkań z Architekturą „ARCHI – CZWARTKI” odbyło się spotkanie z Piotrem Wróblem. Opowiadał o tym, że "Architektura jest najważniejsza" a wraz z nią drzewa, a także o swoich doświadczeniach z drzewami jako architekt.
 
 
Piotr Wróbel - polski architekt, prowadzący pracownię projektową APA Czech-Duliński-Wróbel sp. z o.o. wraz z Jackiem Czechem i Januszem Dulińskim.
Dr inż. arch., nauczyciel akademicki i praktykujący architekt. W 1993-2004 pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, od 2004 na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Od 1991 prowadzi praktykę projektową w pracowni architektonicznej APA Czech-Duliński-Wróbel sp. z o.o. z Jackiem Czechem i Januszem Dulińskim. Jest współautorem kilkudziesięciu prac konkursowych, kilkunastu projektów budynków i zespołów urbanistycznych realizowanych od roku 1990 do chwili obecnej. Do najważniejszych należą: kompleks budynków lotniskowych oraz terminale pasażerskie w portach lotniczych w Krakowie i Rzeszowie, budynek Wydziału Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, nowa siedziba rozgłośni regionalnej Radio Kraków. Projekty konkursowe i realizacje uzyskały ponad 40 nagród, wyróżnień i nominacji, w tym do nagrody im. Miesa van Der Rohe za budynek Radia Kraków (z Tomaszem Mańkowskim, 1998 r.). Zainteresowania naukowe i publikacje koncentrują się wokół zagadnień związanych z projektowaniem kompleksów lotniskowych oraz problemów medializacji architektury wynikających ze szczególnych relacji fotograficznej reprezentacji oraz twórczości i percepcji architektury.
 
 
 
zdjęcie: SARP oddział w Rzeszowie: Archi-Czwartki 

Udostępnij

 POWRÓT

KSIĄŻKA:

NOWOŚĆ

Drzewa

Barbara Bartkowicz, Marta Leśniakowska, Małgorzata Omilanowska, Olga Tokarczuk...

Wydawnictwo EMG przedstawia czwarty tom "Drzewa" z serii "Architektura jest najważniejsza".