Wydarzenia
Spotkanie promujące
W czwartek 9 marca w Krakowie odbyło się spotkanie promujące drugi tom serii powstałej z inicjatywy Ewy Mańkowskiej-Grin „Architektura jest najważniejsza” pod tytułem „Architektki”.
Spotkanie promujące
Tak było w środę w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.
Dzień Kota w MARKA Concept Store
A od dzisiaj do niedzieli w MARKA Concept Store przy ul. Józefa 5 w Krakowie Ewa Mańkowska pokazuje oryginały kocich pasteli i olejów. Nie może Was tam zabraknąć, zapraszamy!
Michał Nogaś o
Michał Nogaś poleca książkę "Architektki" w Wyborczej.pl! Zobaczcie!
Dzień Kota 2017
Światowy Dzień Kota już 17 lutego. Z tej okazji szykujemy kocie niespodzianki w zaprzyjaźnionych księgarniach, galeriach i sklepach papierniczych.
Spotkanie promujące
24 stycznia w Warszawie w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta prof. Marta Leśniakowska (pierwsza z lewej), prof. Ewa Kuryłowicz i Irek Grin rozmawiali o "Architektkach". Dyskusja poświęcona była nie tylko bohaterkom książki, ale także historycznemu spojrzeniu na sytuację "Architektoniczek" od połowy XIX wieku do czasów dzisiejszych.
Profesor Marta Leśniakowska o
Dziś prof. Marta Leśniakowska mówiła o "Architektkach" w radiowej Dwójce! Jeśli przegapiliście, możecie to znaleźć na stronie Polskiego Radia.
Spotkanie w Zachęcie promujące zbiór esejów:
24 stycznia o godzinie 18.00 zapraszamy do warszawskiej Zachęty (Małachowskiego 3) na spotkanie promujące II tom z serii Architektura jest najważniejsza – zbiór esejów: „Architektki”.
Nagroda im. K. i Cz. Bednarczyków
Znamy już 5 nominowanych tomów wybranych przez jury do Nagrody im. Krystyny i Czesława Bednarczyków! Wśród nich znalazł się także tom Jacka Gutorowa "Kartki", wydany przez nasze Wydawnictwo. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Bruno Schulz. Festiwal 2016
Piąta edycja Bruno Schulz. Festiwal dobiegła końca!
Bruno Schulz. Festiwal 2016
Zbliża się kolejna, piąta już edycja Bruno Schulz. Festiwal, która odbędzie się w dniach 10-16 października we Wrocławiu. W tym roku festiwal jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.
Marcin Świetlicki
Nominowany do nagrody Śląskiego Wawrzynu Literackiego za tom "Delta Dietla".
Od 30 maja do 5 czerwca zapraszamy do Wrocławia na 13. edycję festiwalu. W programie 40 wydarzeń dla czytelników w każdym wieku. Festiwal otworzy głośne czytanie „I nie było już nikogo” Agathy Christie. A co potem?
Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius 2016
"Och, Mitochondria" Edwarda Pasewicza w siódemce nominowanych książek
Edward Pasewicz i Marcin Świetlicki wśród nominowanych autorów!
Kryminalne Warsztaty Literackie
Ogłaszamy ósmą edycję ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016!
Dzień Kota 2016
Światowy Dzień Kota już 17 lutego. Z tej okazji szykujemy kocie niespodzianki w zaprzyjaźnionych księgarniach i sklepach papierniczych.
Wieczór autorski Grzegorza Jankowicza
Spotkanie poświęcone "Uchodźcom z ziemi Ulro. Eseje" w Krakowie
Architektura jest najważniejsza. Rozmowy
Relacja z krakowskiego spotkania z udziałem Krzysztofa Ingardena, Piotra Lewickiego, Kazimierza Łataka, Stanisława Niemczyka oraz Piotra Wróbla, a także autorki Ewy Mańkowskiej-Grin
Spotkanie wokół książki Architektura jest najważniejsza. Rozmowy
25 listopada w krakowskiej księgarni De Revolutionibus. Books&Cafe
W Dzień Niepodległości umęczeni po wszystkich marszach i antymarszach zajrzyjcie do Pięknego Psa o d...