borderline

 

Wydawnictwo EMG

 ma zaszczyt przedstawić nową książkę poetycką

Agnieszki Wolny-Hamkało

 borderlineNadchodzące wydarzenia z udziałem Agnieszki Wolny-Hamkało:
16 maja, Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie; godzina 14.00 - 14.45 - podpisuje "Inicjał z offu" i "Borderline". Stoisko Wydawnictwa Iskry 81/D8
17 maja, 3. Festiwal Miłosza w Krakowie; godzina 18.00. Udział w wydarzeniu poetyckim: Pokolenia: Roczniki 70. Arteteka WBP w Krakowie
23 maja, Poznań Poetów;  godzina 18.15-19.15. Udział w spotkaniu Języki Osobne. Scena Nowa

Agnieszka Wolny-Hamkało (ur. 1979 r.), autorka książek poetyckich: „Mocno poszukiwana”, „Lonty” „Gospel”, „Ani mi się śni”, „Spamy miłosne”, „Nikon i Leica” oraz książek dla dzieci: „Nochal czarodziej” (il. Antoni Wajda) i „O tym jak paw wpadł w staw” (il. Józef Wilkoń). Współautorka antologii opowiadań „Projekt Mężczyzna”, „ORWO” i „7 grzechów głównych”. W latach 2009-2011 współprowadziła w TVP1 program „Hurtownia książek”. Ostatnio wydała zbiór szkiców poetyckich pt. „Inicjał z offu” (Iskry 2012). Mieszka we Wrocławiu.

O Wolny-Hamkało pisali:

Uprzywilejowana jest wyobraźnia jednostkowa, nie mity mające rzekomo kształtować zbiorową świadomości i nieświadomość. Być może stąd ten efekt lekkości, ze wszech miar godny podziwu, i osiągnięty jakby na przekór temu, co wiele z tych wierszy przedstawia.
Tadeusz Pióro o „Spamach miłosnych”

„Inicjał z offu” jest odważny w zamiarze i w jego urzeczywistnieniu. Przywrócenie wierszowi czytelnika, a człowiekowi wiersza, to postulat znany, domena dydaktyki, ale u Agnieszki Wolny-Hamkało staje się żarliwym pragnieniem, okupionym własną prywatnością przeżyć i fantazji, uchylonych po to, by czytelnik poczuł, że poezja opłaci się uszom, oczom i temu, co pod nimi, w głąb.                                                          
Jarosław Mikołajewski o „Inicjale z offu”

Agnieszka Wolny-Hamkało „borderline”
PREMIERA 14 MAJA 2013
Wydawnictwo EMG, Kraków 2013
ISBN 978-83-63464-12-7
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Str. 28
Cena: 21,00 zł.