Drzewa

Wydawnictwo EMG ma zaszczyt przedstawić czwarty tom serii Architektura jest najważniejsza

Drzewa

Barbara Bartkowicz, Marta Leśniakowska, Małgorzata Omilanowska, Olga Tokarczuk, Grzegorz Piątek, Jan Rylke, Piotr Wróbel

Seria: Architektura jest najważniejsza, tom IV

 

Image 

 

Nieprzemyślane niszczenie dziedzictwa przyrodniczego (na niespotykaną dotąd w demokratycznej Polsce skalę), z którym mamy do czynienia w ostatnim czasie, sprowokowało Ewę Mańkowską-Grin do stworzenia następnego tomu z serii „Architektura jest najważniejsza”. Tom w całości poświęcony jest drzewom. Wydawnictwo EMG zaproponowało wybranym autorom napisanie esejów o drzewach i ich roli w kontekście działalności architektonicznej i urbanistycznej. Różnorodność spojrzeń i postaw prezentowanych w szkicach oddaje bogactwo możliwych sposobów rozumienia i opisu niełatwego związku natury i kultury.

Zamieszczone w książce teksty Barbary Bartkowicz, Marty Leśniakowskiej, Małgorzaty Omilanowskiej, Olgi Tokarczuk, Grzegorza Piątka, Piotra Wróbla i Jana Rylkego mierzą się z zagadnieniami wzajemnej zależności, ostrego konfliktu, przenikania się i współżycia świata drzew z rozwijającą się w szalonym tempie cywilizacją człowieka i jej najlepiej widoczną emanacją: architekturą i budownictwem.

 

Seria jest dedykowana pamięci zmarłego w 2012 roku prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta.

 

Drzewa
Seria: Architektura jest najważniejsza, tom IV  
Wydawnictwo EMG, Kraków 2018
ISBN 978-83-63464-17-2
Oprawa miękka ze skrzydełkami 
Str. 208
Format: 168x210 mm

Cena: 40,00 zł

Premiera: 23 kwiecień 2018

 

 

Wydawnictwo EMG składa podziękowania za pomoc w wydaniu niniejszej książki:

Fundacji im. Tislowitzów,

Kancelarii TPG,

Iwonie i Piotrowi Beaupré

 

Image