„Zapisane”. Premiera książki podczas Bruno Schulz. Festiwal

Data publikacji: 07 października 2021

W czwartek, 14 października, odbędzie się premiera książki „Zapisane”. O książce opowiedzą Magdalena Grzebałkowska i Agata Tuszyńska, a rozmowę poprowadzi redaktorka tomu Urszula Glensk. Zaczynamy o 17.00.

W 2017 roku w ramach Bruno Schulz. Festiwal odbyła się unikatowa konferencja naukowa „Minione i zapisane. Literaturoznawcy i pisarze o reportażu międzywojennym”, w której o międzywojennych reporterach: Irenie Krzywickiej, Wandzie Melcer, Ferdynandzie Antonim Ossendowskim, Ksawerym Pruszyńskim, Samuelu L. Schneidermanie i Melchiorze Wańkowiczu mówili pisarze oraz literaturoznawcy. Książka, która właśnie się ukazuje, jest efektem tej sesji.

Zapraszamy do Prozy – Klubu Wrocławskiego Domu Literatury lub przed ekrany komputerów (transmisję możecie obejrzeć na stronach Bruno Schulz. Festiwal, Fundacja Olgi Tokarczuk, Wrocławski Dom Literatury oraz Wrocław Miasto Literatury).

Wejściówki będą do odbioru w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) w dniu wydarzenia od godz. 12.00. Gdyby ktoś z Państwa nie mógł odebrać wejściówki, a zależy mu na obecności na spotkaniu, prosimy o kontakt mailowy na adres: jagodaborys97@gmail.com.

Udostępnij

 POWRÓT

KSIĄŻKA:

NOWOŚĆ

Zapisane

praca zbiorowa pod redakcją Urszuli Glensk i Irka Grina

Wydawnictwo EMG przedstawia książkę „Zapisane”, w której pisarze i historycy literatury interpretują reportaż międzywojenny. Książka jest...