Spotkanie z autorami książki "Architektura i zwierzęta"

Data publikacji: 15 listopada 2021

Wydawnictwo EMG wraz z Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz Stowarzyszeniem Architektów Polskich we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z autorami książki „Architektura i zwierzęta" – Joanną Gellner i Mateuszem Boczarem. Rozmowę poprowadzi Łukasz Wojciechowski. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o 18.00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

 

Joanna Gellner i Mateusz Boczar opowiadają w znakomity sposób o relacji zwierząt z architekturą i urbanistyką, tworząc pionierską pracę popularnonaukową. W przystępnej i różnorodnie ilustrowanej formie z jednej strony ukazują swoisty „dług”, jaki ludzie zaciągnęli u zwierząt, budując przestrzeń materialną wokół siebie, czerpiąc doświadczenia na przykład z praktyki organizacji i budowy zwierzęcych siedzib, z drugiej – co dziś zdaje się znacznie bardziej istotne – opisują z wielu perspektyw, jak bardzo nadużyliśmy zaufania natury, i przedstawiają naglącą potrzebę tworzenia rozwiązań architektonicznych oraz urbanistycznych pozwalających zwierzętom funkcjonować w „betonowym świecie człowieka”.

 

 

Udostępnij

 POWRÓT

KSIĄŻKA:

NOWOŚĆ

Architektura i zwierzęta

Joanna Gellner, Mateusz Boczar

Wydawnictwo EMG z radością zapowiada „Architekturę i zwierzęta” autorstwa Joanny Gellner i Mateusza Boczara, siódmy tom z serii „Architektu...