Spotkanie z Bartoszem Hekselem na Bruno Schulz. Festiwal

Data publikacji: 06 października 2021

13 października zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Hekselem i jego książką „Żydowscy adwokaci w przedwojennym Krakowie”, które odbędzie się w ramach 10. edycji Bruno Schulz. Festiwal. Rozmowę poprowadzi Irek Grin, start: 20.00.

Autor podjął się wyjątkowego wyzwania: opowiedział w swojej książce o prawnikach żydowskiego pochodzenia, ich działalności społecznej, politycznej, kulturalnej i naukowej, a także wkładzie w rozwój polskiej oraz europejskiej myśli prawniczej, uzupełniając w ten sposób dotkliwą lukę w badaniach nad międzywojennym żydowskim Krakowem i jedną z najważniejszych wówczas grup społecznych miasta. 

Zapraszamy do Prozy – Klubu Wrocławskiego Domu Literatury lub przed ekrany komputerów (transmisję możecie obejrzeć na stronach Bruno Schulz. Festiwal, Fundacja Olgi Tokarczuk, Wrocławski Dom Literatury oraz Wrocław Miasto Literatury).

 

Wejściówki będą do odbioru w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) w dniu wydarzenia od godz. 12.00. Gdyby ktoś z Państwa nie mógł odebrać wejściówki, a zależy mu na obecności na spotkaniu, prosimy o kontakt mailowy na adres: jagodaborys97@gmail.com.

Udostępnij

 POWRÓT

KSIĄŻKA:

NOWOŚĆ

Żydowscy adwokaci w przedwojennym Krakowie

Bartosz Heksel

Wydanie książki o działalności krakowskich adwokatów pochodzenia żydowskiego do 1939 roku to wyjątkowe wyzwanie, jakiego podjęli się wspólni...