Morderstwo w szabatowy poranek

Autor: Batya Gur o autorze
Seria: Poza seriami
Wydawnictwo EMG, Kraków 2008
Tłumaczenie: Tomasz Sikora
ISBN: 978-83-925583-1-6
Oprawa: miękka
Liczba stron: 294
Format: 200x130 mm
Premiera: 08 września 2008

 POWRÓT

cena:
37,00 zł
29,60 zł

koszty przesyłki

OPIS:

Po Ja jestem sądem Mickey’a Spillane’a następne wydarzenie w serii Lemures Wydawnictwo EMG ma zaszczyt zaprezentować pierwszą z cyklu książek o jerozolimskim inspektorze Michaelu Ochajonie: BATYA GUR MORDERSTWO W SZABATOWY PORANEK.


Batya Gur (1948-2005), pisarka i krytyczka literacka, twórczyni postaci inspektora Michaela Ochajona, jest najbardziej znaną na świecie izraelską autorką kryminałów. Seria powieści o przystojnym, niebanalnym, nieco melancholijnym policjancie zyskała sławę w Izraelu i kilkunastu innych krajach. Akcja każdej z książek cyklu dzieje się w innym środowisku zawodowym. Morderstwo w szabatowy poranek to historia zabójstwa cenionej psychoanalityczki.

Już niedługo w Wydawnictwie EMG następne części.

"Morderstwo w szabatowy poranek to subtelny, smutny i prowokujący do myślenia thriller, który oferuje wiele więcej, niż tylko samą  intrygę." – Amos Oz

"Morderstwo w szabatowy poranek to kryminał, który nazwać by się chciało oldskulowym (powstał w 1992 roku, ale jego akcja rozgrywa się dziewięć lat wcześniej). Nie znajdzie się w nim pościgów, strzelanek ani krwawych pseudoatrakcji - liczy się tu wspaniale przeprowadzony proces dedukcji, którego rezultatów za diabła nie daje się odgadnąć przed wykalkulowanym przez autorkę czasem. Doskonała rozrywka dla miłośników inteligentnych kryminałów." - Marta Mizuro "Zwierciadło"

"Wciąga niepostrzeżenie..." - "Wprost"


"Zarówno przestrzeń Jerozolimy, jak i przestrzeń psychologiczna Morderstwa w szabatowy poranek zakreślone są znakomicie. Jak na porządny kryminał przystało, tę fascynującą książkę czyta się jednym tchem, a pochłaniając kolejne strony nie możemy się doczekać zaskakującego końca." – Shimon Peres


Terapeutka Ewa Neidorff zostaje znaleziona martwa w swoim gabinecie w siedzibie Izraelskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. By odnaleźć mordercę, inspektor Michael Ochajon musi poznać środowisko jerozolimskich psychoanalityków, skomplikowane procedury terapeutyczne, świat tajemnic lekarskich i problemy pacjentów. Żmudne śledztwo staje się równie skomplikowane i niejednoznaczne jak hermetyczne relacje pacjent – psychiatra. I jak ulice Jerozolimy.  


PREMIERA 8 WRZEŚNIA 2008

 
BATYA GUR                                                                                    
MORDERSTWO W SZABATOWY PORANEK
PRZEŁOŻYŁ TOMASZ SIKORA
KRAKÓW 2008;
ISBN 978-83-925583-1-6
SERIA: LEMURES
Cena: 37,00 zł
stron: 294
Okładka miękka, wymiary: 200/130
Wydawca: Wydawnictwo EMG

 

Patroni: "Midrasz" i "Portal Kryminalny"

 

 

AUTOR

AUTOR KSIĄŻKI

POWIĄZANE Z KSIĄŻKĄ

 

SERIA:

Poza seriami

 

Ich Miasto (ebook)

Anis Dziób-Pordes, Irek Grin

 

Zapisane

praca zbiorowa pod redakcją Urszuli Glensk i Irka Grina

 

Żydowscy adwokaci w przedwojennym Krakowie

Bartosz Heksel

 

zobacz całą serię