Zapisane

Autor: praca zbiorowa pod redakcją Urszuli Glensk i Irka Grina
Seria: Poza seriami
Wydawnictwo EMG, Kraków 2021
ISBN: 9788363464479
Oprawa:
Liczba stron: 288
Premiera: 14 października 2021

 POWRÓT

cena:
46,00 zł
36,80 zł

koszty przesyłki

OPIS:

Wydawnictwo EMG przedstawia książkę „Zapisane”, w której pisarze i historycy literatury interpretują reportaż międzywojenny. Książka jest zapisem sesji naukowej, która odbyła się podczas Bruno Schulz. Festiwal 2017 we Wrocławiu.

„Zapisane” to zbiór kilkunastu esejów i dyskusji o przedwojennych polskich reporterkach i reporterach. Bohaterami książki są: Irena Krzywicka, Wanda Melcer, Ksawery Pruszyński, Samuel L. Schneiderman, Melchior Wańkowicz i Ferdynand Antoni Ossendowski.

Urszula Glensk i Irek Grin zaprosili do rozmowy o przedwojennych polskich dokumentalistach nie tylko akademików, lecz także pisarzy, prowokując frapujący dwugłos – naukowy i literacki – na temat historii polskiego reportażu i jego najważniejszych przedstawicieli. Ta unikatowa jak na standardy konferencji naukowych perspektywa umożliwiła pogłębione spojrzenie na fenomen rodzącego się w dwudziestoleciu międzywojennym gatunku. Pozwoliła się spotkać odległym, zdawałoby się, światom refleksji: naukowemu i artystycznemu. Głosy te znakomicie się uzupełniły, a teksty i dyskusje ukazały wiele nieznanych dotąd kontekstów nowoczesnego polskiego reportażu, odczytując go ze współczesnej perspektywy często w sposób zaskakujący i nowatorski. O dawnym reportażu rozmawiają i piszą: Agata Tuszyńska, Agata Zawiszewska, Magdalena Grzebałkowska, Urszula Glensk, Jolanta Sztachelska, Paweł Smoleński, Karolina Szymaniak, Irek Grin, Beata Nowacka, Grzegorz Nowak, Krzysztof Mroziewicz i Zbigniew Kopeć.

Zapisane
praca zbiorowa pod redakcją Urszuli Glensk i Irka Grina
Wydawnictwo EMG, Kraków 2021
ISBN 9788363464479
oprawa twarda
str. 288
cena 46,00 zł 

Premiera: 14.10.2021

 

          

 

 

SERIA:

Poza seriami

 

Ich Miasto (ebook)

Anis Dziób-Pordes, Irek Grin

 

Żydowscy adwokaci w przedwojennym Krakowie

Bartosz Heksel

 

zobacz całą serię