Inspektor Van Graaf, Adam Ubertowski

Image

Współczesny Sopot, zbrodnia, romans i bardzo ekstrawagancki detektyw w XI tomie Polskiej Kolekcji Kryminalnej

Doktor Figlon, wybitny specjalista w dziedzinie metateorii, za namową przyjaciela, inspektora Van Graafa, postanawia spędzić urlop w modnym nadmorskim kurorcie. Nie wie, że proponujący mu wyjazd do Sopotu policjant ma w tym własny cel. Figlon będzie musiał zmierzyć się z najtrudniejszą zagadką kryminalną w swojej karierze policyjnego konsultanta. Dlaczego oni wszyscy mają jakieś takie holenderskie nazwiska?! Nie ma już Polaków w naszej Polsce? – z listu oburzonego czytelnika.

Ubertowski łączy w Inspektorze Van Graafie najważniejsze cechy klasycznego kryminału. Detaliczny opis współczesnego Sopotu, czuły, a jednocześnie brutalnie prawdziwy, przywodzi na myśl arcydzieła czarnego kryminału. Dedukcyjny charakter pracy śledczego przypomina powieści spod znaku Sherlocka Holmesa. Jedynie bohater nikogo nie przypomina. Gdyż takiego bohatera jeszcze nie było.

Premiera - 26 maja 2010

Adam Ubertowski (ur.1967), prozaik, kojarzony z nurtem prozy postmodernistycznej, psycholog biznesu. Autor powieści Podróż do ostatniej strony (pod pseudonimem Hubert Adamowski,1995), Szkice do obrazu batalistycznego (1998), Szczególny przypadek pani Pullmanowej (2001), Bicz Boży (2003), Rezydenci (2005). Mieszka w Sopocie.

Adam Ubertowski
INSPEKTOR VAN GRAAF
EMG, Kraków 2010
Seria: POLSKA KOLEKCJA KRYMINALNA, TOM IX
ISBN 978-83-925583-9-2
Oprawa miękka
Stron: 144
Cena: 29.00 PLN

 Polska Kolekcja Kryminalna w serwisie Facebook - dołącz!